Vybrané mediální výstupy našich ambasadorů za uplynulý měsíc.
Jaký příběh o Česku vyprávíme světu? Národní branding je klíčovou výbavou úspěšných států. Musíme pracovat na své image v zahraničí, říkat nahlas naše ambice, vize i to v čem jsme nejlepší. Silný národní brand totiž pomáhá nejen dobrému vnímání Česka v zahraničí, ale také našim exportérům, turismu, kultuře a nakonec i naší národní hrdosti.
Je to běh na dlouhou trať. V minulém roce se podařilo rozjet projekt Dobré ráno, Česko. Díky zapojení šesti státních agentur, participace občanské i odborné veřejnosti a zapojení podnikatelské sféry se nyní skládá dohromady obrázek, kdo jako Češi jsme, kam kráčíme, a co o sobě budeme říkat světu.
A právě o tom mluvili mimo jiné naši ambasadoři v médiích v uplynulém měsíci.
„Tahle země stojí a padá s její otevřeností. Musíme si to uvědomovat, když nám politici říkají, že tohle musíme zavřít a proti tomuhle se musíme chránit a podobně. To bychom se stříleli do vlastní nohy,“ varoval například Martin Vohánka v debatě Hospodářských novin s názvem Unikátní Česko.

O potřebě dobře vydefinovaného národního brandu pak mluvila podrobně také v Událostech komentářích z ekonomiky v České televizi Kateřina Kadlecová.
V České televizi ale také třeba na Seznam Zprávách znovu vysvětloval Vít Horký, proč Evropská unie potřebuje jeden společný set korporátního práva a proč je klíčové, aby Česko bylo zastáncem návrhu Evropské komise, který nese název EU Inc.

Tomáš Salomon pak znovu zvedl téma potřeby rozinvestování Čechů, kteří jsou velmi spořivým národem. Jen úspory neumí využít v prospěch svůj a tím pádem ani celé ekonomiky. A přidal i to, že je tu jedinečná šance měnit spoření na důchod.
